Hostkovice

HOSTKOVICE

K obci Třebětín náleží ještě také osada Hoskovice, kopie---hoskovice.jpgkterá též patří pod naší rozlehlou farnost. Další řádky budou patřit  informacím, které zachytila z historie farní kronika.
Hostkowice čili Hostkovice, vesnice k bývalému panství nyní velkostatku ,,Žleby“ přináležející, při zakládání Bohdanečské fary r.1759 jen 25 nyní však 104 duší čítající mezi, nyní 27 augsburského a 8 židovského vyznání čítá nyní 15 čísel domovních a mezi těmi je 4, jak dříve říkali ,,chalupníci“.
V tak malé vesnici není nic znamenitého. Na naléhavé oučinkování zakladatele této knihy jest postaven nade vsí u silnice z  Ledče do Čáslavi vedoucí nákladem tamějšího rolníka (chalupníka) Františka Štípka z Hostkovic č.3 železný na kamenném podstavci kříž, obehnán zahrádkou a stromy vysázen, co znamení katolického křesťana. Vydržování téhož kříže pro budoucí časy v dobrém stavu zavázán jest každý majitel toho pozemku v Hostkovicích číslo dom.3. Tato vesnice jest půl hodiny od Bohdanče vzdálena a poli cesta z Třebětína do Hostkovic dosti nepohodlná.

Stránky obce, pod kterou Hostkovice patří: www.trebetin.w1.cz