Návštěva generálního vikáře Mons. Josefa Sochy, papežského preláta

V neděli 4. prosince navštívil naší farnost generální vikář královehradecké diecéze a naš bývalý pastýř Mons. Josef Socha, papežský prelát. na slavnostní Mši svatou přijel přes Michalovice a Třebětín, kde se podíval, jak pokračují opravy našich kostelů. Mše svatá v zaplněném kostele začala v 9.30, kdy na úvod zahráli posluchači kroměřížské konzervatoře skladbu vážné hudby. Poté probíhala Mše svaté, kterou vedl Mons. Josef Socha. Jeho kázání, díky jeho hlasu bez mikrofonu se dotýkalo vzpomínek na jeho působení zde, ale i problémů dneška a oslovilo tak věřící i návštěvníky této bohoslužby. Na úvod a na konci přečetl Ing. Veleta zprávu o proběhlých opravách a o tom, co je v plánu. Naši ministranti se také poprvé představili v nových rochetách a sladili se tak s Mons. Sochou a otcem Pavlasem. Po Mši svaté se ministranti ještě s Mons. Sochou vyfotili. Ten si ještě na konci prohlédl kostel, a farní a společenskou místnost, kde se zajímal o probíhající aktivity s dětmi a dospělými a o využití této místnosti na faře pro farnost. Poté odešel do místního restauračního zařízení, tam se ještě setkal se zástupci firem, které se podílely na opravách a také se zástupci farnosti. Mons. Socha odejel zpět do Hradce Králové mezi 14.-15.hodinou. Navštěva potěšila nejen jeho, ale také nás všechny. Škoda jen, že se zapomnělo organizačně zařídit, aby se po mši svaté mohli s Mons. Sochou pozdravit také věřící, mnohé z nich si ještě pamatoval z let svého působení zde. Mons. Socha měl rovněž zájem o okolí Bohdanče a tak, navštíví-li nás opět v budoucnu, budeme muset toto napravit. Během Mše svaté se také hodně fotografovalo a tyto fotky od pana Píchy naleznete zde.